Vitajte na ostrove Berk, ostrove drakov. Vstúpte aj vy a vytvorte svoj osud po boku draka!
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Tiren Rienath & Elera

Goto down 
AutorSpráva
Tiren
Dračí Jazdec
avatar

Počet príspevkov : 241
Join date : 11.08.2016

OdoslaťPredmet: Tiren Rienath & Elera   So august 13, 2016 12:29 pm

Meno a priezvisko: Tiren Rienath
Pohlavie: kluk
Dátum narodenia: 13. 1. 1950 (15)
Rodina:
Matka: Lottey Rienath
Drobná, tmavovlasá žena, po které se za mlada chlapci mohli utlouct. I když je dnes skutečnost trochu jiná, chodívá mezi lidi stále upravená, podle poslední vikingské módy. I když vypadá navenek jako milá mamča, ve skutečnosti je velmi přísná. Uklízení se stalo pro ní celoživotní prací, jelikož ze všeho nejvíce nenávidí právě nepořádek. Jakmile jen vidí na podlaze zrníčko prachu, je zle. Avšak, i když vám teď připadá jako nepříjemná ženská, není až zas tak moc špatná. Svého manžela i syna má velmi ráda.
Otec: Naer Rienath
Tirenův otec byl vždy optimista, málokrát ho někdo dokázal opravdu rozzlobit. A když už, brzy se uklidnil, a byl z něj znovu ten dobrej chapík. Prostě nejlepší táta na světě, z Tirenova pohledu. Nikdy se nezlobil, když jeho syn něco rozbil, párkrát se k němu dokonce přidal, aby v tom nebyl sám, protože Lottey je někdy k nevydržení.
Jelikož byl Naer Tlamounův starý dobrý přítel, převzal od něj jeho sedlárnu pro draky, jelikož na stará kolena by Tlamoun těžko dokázal ještě nějaká vyrábět.
Sourozence nemá
Rasa draka: Raincutter (Deštivá řezačka)
Povaha:
Na první pohled drobný, stydlivý klučina. Již od mala nikdy moc nevyhledával společnost, ať už to byly děti staré jako on, rodiče, nebo nedej bože dospělí vikingové. To by se radši schoval někam za roh, než by ostatní odešli, nebo v nejhorším případě utekl. Nesmí přece na sebe nijak upozornit, ještě aby si ho někdo všimnul!
A ví moc dobře proč, jelikož kdyby se jen na okamžik dostal mezi ostatní vikingy, stala by se nějaká pohroma. Ať už by se čistou shodou okolností zbořil barák, uteklo stádo ovcí, nebo začaly padat kroupy, Tiren byl a bude vždy u toho. Nejspíše to má něco společného s tím, že se narodil pátek třináctého, i když na pověry Tiren sám nevěří. Kvůli jeho strachu ze společnosti nekteří ještě stále ani netuší, že Tiren vůbec existuje.
Když už ale budete mít to štěstí a Tiren se před vámi neschová, zjistíte, že je vlastně celkem zajímavý človíček. Měl totiž dost času na to, aby stihl prozkoumat skoro celý Berk, a proto se může stát skvělým průvodcem. Rád prozkoumává nová a nová místa, objevuje další tajné skrýše ale i často jen doma něco tajně kutí. Stále má přebytek energie, a proto musí něco dělat. Bohužel, občas se mu ale něco nevydaří, a kvůli tomu se zase stane něco hrozného. Jednou dokonce podpálil číši barák, když zrovna zkoumal oheň Hrůzáka Hrozivého (Terrible Terror). Tyto malé potvůrky má velmi v oblibě, i když kvůli jeho mámě nemůže žádného vlastnit. Prý kvůli hygieně.
Avšak i ostatní draky velmi obdivuje. Vždy, když se nějaký ve vesnici objeví, tajně ho pozoruje v jedné ze svých skrýší. Nejraději by se za ním rovnou rozběhl, avšak jeho stále pronásledující smůla mu to zakazuje. Kdo ví, co by se pak mohlo stát.
Nemusíte se však bát, že když s ním jednou za čas prohodíte pár slov, tak se pod vámi zboří zem, ale pro jistotu, mějte se vždy na pozoru!
Príbeh:
Zrovna na Berku propukla ohromná sněhová vánice, když se jedno drobné děťátko rozhodlo, že konečně přijde na svět. Přesně třináct minut po půlnoci, ledna třináctého se tedy malý Tiren narodil.
Pro oba rodiče byl velkým požehnáním, jelikož dítě chtěli již velmi dlouho, měli ho proto velmi rádi. Avšak brzy se začalo projevovat i Tirenovo nevídané prokletí. 
Začalo to tím, když si jako dvouletý zrovna hrál se svým tátou. Malý, dřevěný dráček se zasekl v díře v podlaze, a chvíli trvalo, než Naer hračku vytáhl. To se ale část podlahy, která byla taky ze dřeva, začala lámat, a když konečně otec dráčka vytáhl, prkna se zlomila, a jelikož byli v patře, mohli se skrze vytvořenou díru dívat na Lottey, která zrovna zametala. To bylo ale nepořádku!
Tirenova matka totiž v jejich domě udržovala stálou čistotu, a vše se taky díky tomu jen lesklo. Velký problém pro Neara, musel za trest vše znovu zamést, uklidit, vyleštit, a nakonec opravit i díru v podlaze/stropu.
Jak Tiren rostl, začaly se dít v jeho okolí divné věci. Když jako každý den pozdravil sousedku, tak jednou na rovné zemi zakopla a vykloubila si rameno, když si jednou hrál s ostatními dětmi na honěnou, zčistajasna začaly padat kroupy. Ale jedno z nejhorších podivností bylo, když jejich dům navštívil sám náčelník Škyťák. To bylo malému Tirenovy asi tak šest let. Jakmile náčelníka vesnice pozdravil, Bezzubka, jeho drak dostal škytavku, a omylem rozbořil dveře.
Tiren už toho měl dost. Nechtěl, aby už ostatní jeho smůlu snášeli, a raději se úplně přestal ukazovat ve společnosti. Dlouhé dny strávil zavřený doma, a jen ležel na posteli a civěl do stropu. Kdo by to však tak dlouho vydržel? Tiren se celé dny nudil, a tak tajně začal chodit do lesa. Když zrovna měl tu smůlu, a venku nebylo hezky, což se stávalo dost často, doma vymýšlel různé vynálezy, nebo potají prozkoumával všechny kouty vesnice. Nebylo výjimkou, že při šmejdění po okolí například mu pod nohama zlomil žebřík a tak, ale brzy si na zvyknul.
Už mu pomalu táhlo na třináct let, avšak stále byl poněkud drobnější, než ostatní děti jeho věku, no, nikdo si toho ani naštěstí nevšiml.
To bylo při jeho třináctých narozeninách, když si na chvíli "půjčil" Hrůzáka Hrozivého, aby oskoušel jeho palebnou sílu pro svůj nový vynález. Bylo to ofous, málem uhořel. Ale taky jeden velký problém, ze strany majitele domu.
Dodnes je to stále ten podivný kluk, který přináší smůlu. I když, musí se dodat, že štěstí se mu také nevyhlo, některé dny proto jsou celkem normální, nic zlého se nepřihodí.
Vzhled:
Prosím o nekopírování, obrázek je z mé vlastní tvorby. Děkuji.

Domov:


Drak


Meno draka: Elera, ale Tiren jí často říká jen „Problém“

Pohlavie: dračica 

Druh: Raincutter (Deštivá řezačka)


Povaha: Elera, dá se říct, je pravým opakem Tirena. Rozhodně se jen tak neschovává ve stínech jako ten drobný klučina, co by doufal, že si ho nikdo nevšimne. Ba právě naopak! Elera je moc ráda, když je všem na očích, a nejlépe, když je středem pozornosti. Snad při každé takové příležitosti zaujme svoji typickou pózu, kdy si jen tak při chůzi roztáhne křídla, aby ukázala svůj modro-fialový vzor, hlavu vytáhne co nejvýše jí dlouhý hrk dovolí a ocasem ladně pohupuje ze strany na stranu. 
Bohužel, se svojí velikostí to poté dopadá tak, že sem tam křídlem nabere s sebou i menší stavení, ocasem někomu daruje bolestivou facku. Ano, dračice není zrovna moc obratná, zavalitější tělo s drobnými nožky z ní dělá ve vesnici hotového slova v porcelánu. Navíc, když je s Tirenem, měli byste si dát obzvlášť pozor, nu, jelikož nikdy nevíte, co se může přihodit ve společnosti největšího smolaře a velkého neobratného draka.
Proto jí taky její jezdec dal docela trefnou přezdívku: „Problém“. Nejen, že je dosti neobratná, ale taky dosti neposlušná. Dělá si co chce, a pro Tirena by neudělala snad ani ň bez pořádného přídavku čerstvých červíků, které Eleře, mimo ryb, dosti zpestřují jídelníček. Ovšem, i obyčejné podrbání pod bradou nebo na zádech jí také občas obměkčí.
Elera je také dosti majetnickým drakem, cokoli si usmyslí, že jí náleží, s tím byste se měli již rozloučit. Mezi její oblíbené věci, mimo jiné, patří i samotný Tiren. Většinou nesnese, když se musí vzdálit, stále ho chce mít na očích. Ale neberte to tak, že by ho měla až tak moc ráda, považuje ho spíše jako velice zajímavé a vtipné stvoření, které je jedna radost pozorovat. Hlavně když zakopne, ona naznačí, že ho chytne, ale místo toho ho ještě přirazí k zemi. Jak škodolibé…
Ale neznamená to úplně, že by ho neměla ráda. No, ráda… Ani neví proč, ale něco jí v tom klukovi přeci jen zalíbilo. Možná, že jí zachránil? Thor ví… 
Ještě by stálo za zmínku, že Elera miluje vodu a déšť. Kromě pózováni před publikem a škádlení Tirena je její oblíbenou zálibou jen tak prolétnout se v dešti, či si zaplavat v moři. A to nejlépe s Tirenem na zádech.


Farba draka: Celý drak je v barvách fialové, mísící se s modrou. Horní strana hlavy je od temene zbarvena ke špičce rohu jemně tmavší fialovou, která postupně směrem dolů slábne. Oči jsou plně fialové. Dolní čelist je pak skoro celá bílá, ale směrem ke krku trochu zmodrá. Trny na bradě jsou pak tmavě modré. 
Postupujeme dále po dlouhém labutím krku, kdy horní část je zbarvená fialově, zatímco dolní se mění na bílou, s odlesky do modré. 
Podobně pak vypadá i samotné tělo a ocas, kdy hřbet je již opravdu tmavý, a barva postupně přechází na břiše v bílo-modrou. Nohy jsou pak fialové. 
Křídla, blána na hřbetě a hřeben na hlavě jsou pak modro-fialová. Zatímco křídelní svaly a výrůstky z páteře‘ jsou fialové, blány nabývají velmi tmavě modrou barvu, jenž směrem ven postupně přechází do světle fialové. Celé tělo je pak ještě pokryto temnějším modrým žilkováním, které je nejvýraznější na tmavých částech těla.
Ostny a drápy pak nabývají velice tmavě modré barvy.

Vzhľad: Než dodělám, dám sem provizorní obrázek, který by měl Eleru vystihnout.

Též poprosím o nekopírování ^^

______________________________________________

Ostatné
Inventár
5 2

Schopnosti draka
Naučené 
Rýchlosť    0 %
 Sila           0%  
obratnosť   0 %
 výdrž         0 %
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Tiren Rienath & Elera
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
How to train your dragon RPG :: Profily :: Profily Dračích Jazdcov-
Prejdi na: