Vitajte na ostrove Berk, ostrove drakov. Vstúpte aj vy a vytvorte svoj osud po boku draka!
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Lesy

Goto down 
AutorSpráva
Škyťák
Náčelník
avatar

Počet príspevkov : 89
Join date : 07.08.2016

OdoslaťPredmet: Lesy    Ne august 14, 2016 1:42 pm


Hustý, divoký les, pro většinu velmi připomínající ten Berkský. Proto i zde se setkáte s dost nerovnou krajinou, širokými jehličnatými stromy, s kořeny vyčnívají nad zem, či podobným složením zvířectva. Na druhou stranu, tento les má ale i něco navíc. Žijí zde draci. Tento les pro ně zdá se, víc bezpečnější, oproti Berkskému.
Najdou se všude! Skryti mezi stromy, nebo dokonce na nich, brouzdající se v řece, která tudy protéká, nebo zalezlí v drobných kamenných jeskyňkách.
I když jich je v lese dostatek, není lehké nějakého vůbec najít. Díky částečně maskovanému zbarvení se před vámi některé druhy draků bezpečně skryjí, ale když budete dosti pozorní, určitě na nějakého narazíte.


Draci, ktorí tu žijú:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://rpg-httyd.slovakforum.net
Škyťák
Náčelník
avatar

Počet príspevkov : 89
Join date : 07.08.2016

OdoslaťPredmet: Re: Lesy    St august 02, 2017 12:14 pm

"Ale samozrejme, že je aj taký! Draci sú rôzni, niektorí sú väčší, niektorí menší, nemôžu byť všetci jedinci takí obrovskí," potvrdila Jazdkyňa modrovláske ešte vo Veľkej sieni. Lexikon potom ostal na starosti dvojčatám, ktorým sa síce v tejto veci nedalo veľmi veriť, ale boli ich poslednou nádejou.
Astrid najprv letieť nemala, pretože o Kliďasa sa nemal kto postarať, ale našla sa tu jej mama, ktorá ako vzorná babička dieťa postrážila. V chvíľach ako je táto bola naozaj vďačná, že sa o jej syna zaujíma.
Cesta na Dračí ostrov bola dlhšia, než sa zdala - hoci to na Dračom chrbte ide najrýchlejšie, cesta aj tak trvala niekoľko hodín a pre niekoho, kto nie je zvyknutý Jazdiť na drakovi, sa mohla zdať ako celá večnosť. Preto to bolo hotové víťazstvo,
keď na obzore Burina zbadala Dračí ostrov, na ktorom kedysi porazili Červenú smrť. Na jeho hraniciach sa draci rozdelili a dohodli sa, že sa všetci stretnú až na Berku.
Dračica vyletela nad lesy a hľadala čistinku na ktorej by mohla pristáť. Kým boli vo vzduchu, pod nimi sa mihali rôzne draky - pri vode niekoľko Nodrov a Děsovcov a v lese pohyblivé tiene, ktoré značili, že je plný Žíravcov. A hoci boli Typhoomerangy obrovské draky, nezbadala Astrid ani jedného.
"Tu pristaneme," rozkázala náčelníkova manželka a ukázala na to miesto prstom. Zosadli na čistine, cez ktorú pretekala aj rieka, takže sa dračica mohla napiť. Astrid pomohla zliezť z Buriny dievčaťu, ak to teda potrebovala a poobzerala sa naokolo. Kde sú všetci draci?
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://rpg-httyd.slovakforum.net
Arlete
Nováčik
avatar

Počet príspevkov : 92
Join date : 24.08.2016
Age : 16

OdoslaťPredmet: Re: Lesy    Št august 24, 2017 3:31 pm

//Konečne po dlhom čase owo

"Aha..." šepla chápavo a nasledovala svetlovlasú Jazdkyňu. Medzitým sa však na rozlúčku stihla poriadne vyobjímať s otcom. Akoby sa videli naposledy. Nikdy od neho nebola príliš dlho preč. Ani keď žila jej mama. Modrovláska si prstami prečesala vlasy.
Cesta na ostrov bola skutočne zdĺhavá a únavná. Vlastne si Arlete aj na malú chvíľku stihla zdriemnuť. Ale na dračom sa chrbte sa necítila príliš pohodlne. Aj keď sa po nejakej tej dobe odvážila pozrieť aj na svet pod sebou. Bol to úchvatný výhľad, ktorý si chcela užívať zas a znova. Veľmi sa tešila na svoju blízku budúcnosť. Teda ak by ju nejaký drak, samozrejme, nezjedol. Ale boli s ňou Astrid a Burina, takže sa bála menej. 
Na Astridinu poznámku o pristáti len prikývla a keď sa Burina dotkla zeme, Arlete mierne bez nálady zoskočila na zem bez toho, aby jej náčelníkova manželka musela pomáhať. Tiež sa porozhliadla. "Je tu akosi ticho..." poznamenala podozrievavo.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://arcanus-inc.forumotion.me
Škyťák
Náčelník
avatar

Počet príspevkov : 89
Join date : 07.08.2016

OdoslaťPredmet: Re: Lesy    Št júl 12, 2018 12:50 pm

Ticho na Dračom ostrove sa dalo krájať. Pôsobilo až hmatateľne. Akoby sa práve teraz všetky draky schovali. A hoci ich zopár videli, v blízkom okolí nikto nebol.
"Myslím, že by sme sa mali trochu prejsť," povedala. Zo zeme nebudú mať taký rozhľad, no aspoň Typhoomeranga nevyplašia. Hneď, ako to dopovedala, sa vybrala na sever. Predpokladala, že v tejto časti lesa sa ich bude nachádzať najviac. Mohli byť ale roztrúsení po celom ostrove. Och, zišiel by s jej tu Rybinoha, aby jej povedal, kde je ich výskyt najpravdepodobnejší. Nikdy ju nezaujímala teória, vždy bola jednoducho fyzický typ, ktorý sa venoval čisto praktickej časti tréningu.
"Pripomeň mi, že hneď, ako prídete, budete mať hodinu teórie s Rybinohom. Náhodou nevieš, kde by sa mohol taký Typhoomerang nachádzať? Alebo jednoducho budeme kráčať cez celý les, kým nenájdeme, čo hľadáme?" trochu jej praskali nervy. Kto vie, či sa už ostatní Jazdci vrátili aj s novými prírastkami. Šlo to dosť pomaly a ak teraz budú ešte aj blúdiť po lese, určite to potrvá dlho.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://rpg-httyd.slovakforum.net
Arlete
Nováčik
avatar

Počet príspevkov : 92
Join date : 24.08.2016
Age : 16

OdoslaťPredmet: Re: Lesy    Ne júl 15, 2018 4:39 pm

Arlete sa zhlboka nadýchla a nasledovala Astrid hlbšie a hlbšie do lesa. Nevedela či sa Typhoomerangov desiť alebo sa tešiť z toho, že z nej čoskoro bude Jazdkyňa. Ak nejakého Typhoomeranga vôbec nájdu a ak sa im podarí ho chytiť. Zatiaľ to nevyzeralo, že by hoc jedna z nich mala šajnu o tom, kde ich hľadať. Sledovala les fialovým pohľadom najnenápadnejšie a najprirodzenejšie ako v tej chvíli len mohla. Sluchom sa snažila zachytiť každé jedno zapraskanie vetvičky hoc pod jej vlastnými nohami.
"Pokúsim sa," uškrnula sa Ari na poznámku o hodine teórie, no hneď ju jej myseľ stiahla naspäť k hľadaniu drakov. Akýchkoľvek. "Myslím, že nám to bude ešte dlhú chvíľu trvať... Ktovie..." poznamenala . Všimla si, že je staršia blondína trochu nervózna. "Nestratíme sa, však nie?" zamrmlala, no vzápätí si uvedomila, že asi povedala totálny blud. Veď mohli kedykoľvek vyletieť nad koruny stromov. Ešte ani zďaleka si nezvykla. Ani po lete na dračom chrbte, ktorý pred chvíľou prežila. Okamžite ju mocné paže snov stiahli do predstáv o lietaní na vlastnom drakovi. Dokonca sa jej podarilo naraziť do Astridinho chrbta. "Prepáčte," šepla. Vlastne celý čas rozprávala pomerne ticho. Akoby sa bála, že na ňu ihneď z kríkov vyskočí zúrivá medvedica, ktorá nevie nájsť svoje mláďatá.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://arcanus-inc.forumotion.me
Škyťák
Náčelník
avatar

Počet príspevkov : 89
Join date : 07.08.2016

OdoslaťPredmet: Re: Lesy    Po júl 16, 2018 8:49 pm

Astrid pripadalo to ticho ťaživo, až nepríjemne. Nechcela tu byť, v takejto situácii sa necítila dobre na zemi. Z dračieho chrbta by mala oveľa lepší výhľad, Typhoomeranga by ona ani dračica určite neprehliadli ani s pôdou pod nohami, avšak iste by mali lepší rozhľad.
Skúsila sa rozpamätať, ako vlastne skrotiť takého draka, akým bol Typhoomerang. Spomenula si na základné informácie, ale akosi si nevedela vybaviť nič viac. Kráčala teda ďalej, zaryto premýšľajúc. Kým plávala hlboko vo svojich myšlienkach, takmer neregistrovala svet. A skoro prehliadla Arletinu otázku.
"Stratiť sa? Och, to určite nie. Ale určite by sme mali vyletieť do vzduchu, myslím, že...och! Práve mi niečo napadlo! Skrotiť typhoomeranga môžeš tak, že mu skočíš na chrbát. A musíš ho poškrabkať. Na to nezabúdaj. Potom ti už bude verným priateľom. Tak teda do toho!" keď ju konečne napadlo to, na čo doteraz zabúdala, nelenila ani chvíľu. Burina jej umožnila nasadnúť, ale ešte predtým pomohla do sedla Arlete.
"Až si zhora vyberieš draka, musíš byť odvážna. Budeš totiž skákať z výšky," oznámila svojej zverenkyni hneď po tom, čo sa odlepili od zeme. Už mali plán, ako na to, stačilo už len nájsť toho pravého.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://rpg-httyd.slovakforum.net
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Lesy    

Návrat hore Goto down
 
Lesy
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
How to train your dragon RPG :: Hra :: Dračí ostrov-
Prejdi na: