Vitajte na ostrove Berk, ostrove drakov. Vstúpte aj vy a vytvorte svoj osud po boku draka!
 
DomovCalendarFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie

Share | 
 

 Herné reálie

Goto down 
AutorSpráva
Škyťák
Náčelník
avatar

Počet príspevkov : 89
Join date : 07.08.2016

OdoslaťPredmet: Herné reálie   Št august 18, 2016 12:14 pm

1) Vypravěč
Roli tzv. vypravěče, neboli něco jako vyšší moc, zaujímá v této hře náčelník Berku, Škyťák. Nejenom že rozhoduje, kdy budete hodni svého draka, ale může vést různé akce, řídit i ostatní ze šestky Prvních dračích jezdců a dalších NPC (No player character*), nebo jen trochu přilepšit hru ostatním hráčům.

*pozn. Non player character jsou postavy, za které nehrají žádní hráči, jako jsou vesničané, sedlář, a další...

2) Čas
Aby bylo hraní o něco snažší, jeden herní den byl rozdělen do jednoho týdne "v realitě", tedy:
Pondělí: ráno
Úterý: dopoledne
Středa: odpoledne
Čtvrtek: večer
Pátek: pozdní večer
Sobota: noc
Neděle: svítání
Narozdíl od toho, roční období se ve hře střídají podobně, jako ve skutečnosti, tedy jedno roční období trvá tři měsíce.
Vypadá to tedy takto:
Březen, duben, květen: Jaro
Červen, červenec, srpen: léto
Září, říjen, listopad: podzim
Prosinec, leden, únor: zima
To se však netýká stárnutí postav, jelikož ty nestárnou.

3) Postava
Jelikož vaše postava na Berku bydlí, stejně jako ostatní hráči, již od začátku můžete matně znát ostatní hráče. Ale kdybyste chtěli již od začátku znát blíže jednoho z ostatních postav, např. s dotyčným přátelit, musíte ho nejdřívě požádat o souhlas, a připsat to taky k registaci.
Původ vaší postavy může být libovolný, nemusí proto nutně pocházet z Berku, avšak, jak by se do těchto končin dostal třeba takový afričan nebo asiat? Proto se na případném původu vaší postavy domluvte nejdříve s adminkami, a nezapomeňte do registrace napsat, jak se postava dostala na Berk.
Mělo by se taky dodat, že vaše postava na začátku nesmí vlastnit žádné zvíře, mazlíčka, ať už to byl pes, nebo drobný dráček. Toho si můžete po času hry dokoupit. "Neživé" věci jsou povolené, ale hromada diamantů, zlata, těžké zbraně a podobně schvalováno není. I o tomto se nejdříve domluvte s adminkami. Samozřejmě i s novodobými věci, jako jsou mobily, auta, nebo i sluneční brýle se zde nesetkáte. Stále se nacházíte v odlehlé části zemi, kam nic z toho ještě nedorazilo.

4) Drak
Draků je na Berku pomálu, většina se nachází právě na Dračím ostrově. Proto je nemůžete potkávat za každým rohem vesnice. Na celém území Berku je průměrně tak pár desítek velkých draků zároveň.
Také inteligence draků není zcela špičková. Sic ano, jsou velmi chytří, ale stále neumějí mluvit jako lidi, pracovat se složitými předměty, a ještě neochočení draci se chovají velmi divoce, takže ze začátku budete mít velký problém se vůbec na hřbetě vašeho draka udržet. Po ochočení se chovají nejblíže jako psi, případně jako kočky, s inteligencí o málo lepší než u delfína.

5) Platidlo
V době vikingů byl zaveden výměnný obchod, ale aby se předešlo různým nesrovnalostí, zavedlo se na ostrově celkem dvě platidla. Simbolizují slepici a jaka, nejčastěji chované domácí zvířata. V přepočtu, jeden Jak se rovná deseti Slepicím.
Na začátku dostane každý hráč celkem pět Slepic a dva Jaky, aby nemusel začínat úplně od nuly, a získat je hráči budou moct za miniakce, akce, mise a další.
Za platidla si u Sedláře může kupovat vybavení pro svého draka, tedy sedla, různé doplňky, nebo zbraně, vlastní poštovní hrůzáky hrozivý, či mazlíčka. Aktuální seznam dostupných věcí najdete přímo u Sedláře. Stejně tak u něj můžete rozměnit Slepice za Jaky a naopak.
Inventář bude přidán do profilu vaší postavy.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://rpg-httyd.slovakforum.net
 
Herné reálie
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
How to train your dragon RPG :: Informácie :: Základné informácie-
Prejdi na: